"בית אלישע", רחוב גיבורי ישראל 20, נתניה

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית  

תביעות רשלנות רפואית הן קבוצה מיוחדת בתביעות הרשלנות, שכן הן מתיחסות לפעולות רפואיות דווקא. 

קבלת חוות דעת רפואית מקיפה ורצינית ממומחה רפואי ידוע ובקיא בתחום הינו הכרחי וחיוני להצלחה בתביעות רשלנות רפואית.

משרדנו עובד עם היועצים הרפואיים הבכירים בתחום ועל כן באפשרותנו לקבל חוות דעת רפואיות ויעוץ מיטבי אשר חיוניים להצלחת התביעה וקבלת תוצאות מירביות.

רשלנות בלידה

לידת תינוק הינה אירוע משמח, אך לעיתים מתברר כי התינוק שנולד אינו בריא. במסגרת תביעת רשלנות רפואית נדונים מקרים בהם טעויות של הצוות הרפואי גרמו  לפגיעה בתינוק או באימו, החל משלב קבלת היולדת במיון יולדות ועד לסיום הלידה.

למשל, כאשר במהלך הלידה העובר נמצא במצב של מצוקה עוברית, עקב רשלנות של הצוות. לדוגמה מקרה בו הצוות לא עקב אחרי הדופק של העובר במהלך הלידה וכתוצאה מכך הלידה משתהה או שלא מבוצעת פעולת חירום (ניתוח קיסרי) תוך זמן סביר. במצב כזה עלול להיגרם לעובר נזק חמור עקב חוסר בחמצן, אשר גורם לנזקים כבדים לתינוק שנולד וכל זאת עקב תגובה איטית או התעלמות של הצוות המטפל במהלך קבלת הלידה.

רשלנות במעקב הריון

כאשר מתברר, למרבה הצער, כי התינוק נולד עם מום שלא היה ידוע מראש, הדבר עשוי לבסס עילת לתביעת רשלנות רפואית בשל מעקב הריון לקוי של הצוות הרפואי ואי ביצוע בדיקות גנטיות אשר יכולות היו לאפשר גילוי מוקדם של המום ולשקול ביצוע פעולה של הפסקת ההריון. בנוסף, במקרים בהם היה אבחון ופענוח לקוי של בדיקת האולטרסאונד אשר נערכה במהלך ההריון, ניתן לבסס עילה לתביעת רשלנות רפואית.

איחור באבחון

גילוי מוקדם הינו מרכיב מרכזי בהתמודדות מוצלחת עם מחלות. כאשר מסתבר כי בשל רשלנות, המחלה לא אובחנה במועד, הדבר עשוי להקים עילה לתביעת רשלנות רפואית.

רשלנות ביעוץ גנטי

בעידן בו בדיקות גנטיות הופכות להיות נפוצות יותר ומאפשרות לגלות פוטנציאל של מחלות קשות מבעוד מועד, יש משמעות רבה ליעוץ הגנטי. יעוץ שגוי עשוי להקים עילה לתביעה ברשלנות רפואית.

רשלנות בטיפולי פוריות

הרצון להביא לעולם ילד, לעיתים בגיל מאוחר, גורר לעיתים פניה לטיפולי פוריות, קשים ויקרים. טיפולי פוריות אשר נעשים באופן רשלני, עלולים להביא למשל לאובדן עוברים ומומים גנטיים ומקימים עילה לתביעה.

בדיקות דימות

בדיקות דימות הינן כלי משמעותי באבחון וטיפול בבעיות רפואיות שונות. פענוח בדיקות הדימות בצורה שגויה עלול לגרום לטיפול לקוי ולפיכך טעות כזו עשויה להוות בסיס לתביעה ברשלנות רפואית.

ניתוחים ופלסטיקה

ניתוח נועד לתקן בעיה רפואית או קוסמטית. כאשר בדיעבד מסתבר כי הניתוח נכשל ולא הביא לתוצאה הרצויה או החמיר את המצב, יש מקום לשקול תביעת רשלנות רפואית.

טיפול נפשי

טיפול נפשי לא מקצועי ורשלני עלול לגרום להחמרת מצבו של המטופל ובמקרים קיצוניים לסכן את חייו. במקרים בהם יתברר כי אכן ניתן טיפול רשלני אשר גרם נזק למטופל, אפשר לשקול תביעת רשלנות רפואית.

למשרדנו יש את הכלים והידע להגיש בשמכם תביעה לרשלנות רפואית. משרדנו עובד עם טובי המומחים בארץ בכל תחומי הרפואה. בדרך זו ניתן לבדוק מראש אם יש עילה לתביעה ובהמשך לקבל חוות דעת רפואיות החיוניות להמשך ההליך.